Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Wtorek, 11 grudnia 2018 r. 345 dzień roku
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
Strona Główna » Programy » Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z elementami artystycznymi oraz z treningami karate

Finansowane ze środków:

Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Gminy Łodygowice
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
Organizator:

Termin realizacji zadania: 26 luty do 7 grudnia 2018 r.

Cel: Celem zajęć jest korekcja wad postawy, wzmocnienie gorsetu mięśniowego i pozostałych mięśni, ogólny rozwój fizyczny i doprowadzenia do nawyku dbania o kręgosłup, a wszystko to poprzez atrakcyjna formę zajęć. Zależy nam, aby poprzez zabawę zachęcić do aktywności ruchowej, kształtując przy tym nawyk prawidłowej postawy. Ćwiczenia nasze mogą być taktowane również jako przygotowujące lub uzupełniające przy wszelkich dyscyplinach sportowych. Szczególny nacisk będzie kładziony na profilaktykę przeciwdziałania i korygowania wad postawy oraz walki z nadwagą i otyłością.

Zajęcia z KARATE z elementami gimnastyki korekcyjnej

Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów

Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. W przypadku dzieci, na ciosy karate kładziony jest mniejszy nacisk niż w przypadku nauki karate dla dorosłych.

Karate Łodygowice

Dzięki zdobywaniu pasów w karate, dziecko uczy się, jak stopniowo osiągać swoje cele. Trening karate w grupie kształtuje także w każdym trenującym poczucie przynależności i szacunku dla trenera. Karate daje dziecku poczucie indywidualności, ponieważ każdy zawodnik ma prawo pokazać pełnię swoich umiejętności. Na ostatnim miejscu wśród zalet plasuje się umiejętność samoobrony, jaką może dać karate. Dzieci trenujące karate nie boją się przeciwnika – nie chowają głowy w piasek, tylko patrzą mu w oczy. Potrafią ponadto chronić się przed ciosami zadawanymi przez niego. Na tak wczesnym etapie nauki i rozwoju to nie samoobrona i walka są najważniejsze w tym sporcie, a kształtowanie charakteru i usprawnianie organizmu.

Zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej z treningami Karate odbywać się będą 1 w tygodniu dla 4 grup po max. 15 osób na sali gimnastycznej w Pietrzykowicach oraz na sali gimnastycznej ZSO w Łodygowicach Górnych.

Zajęcia z GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ z elementami gimnastyki korekcyjnej

Cel: Wykształcenie umiejętności przyjmowania i utrzymywania prawidłowego układu ciała, nauczenie korygowania nieprawidłowości postawy poprzez działanie własnych mięśni.

Uzyskanie korekcji lokalnych pozwalających na przyjęcie właściwego układu całego ciała, czyli na korekcję globalną.

Gimnastyka artystyczna Łodygowice

Wygaszenie istniejącego nieprawidłowego nawyku postawy i wytworzenia nawyku prawidłowego ( wkomponowanie pracy danych mięśni w mechanizm regulujący utrzymywanie prawidłowej postawy, ich właściwe współdziałanie z innymi mięśniami).

Utrwalenie osiągniętej korekcji postawy, wyrobienie umiejętności automatycznego utrzymywania postawy skorygowanej w różnych warunkach życia codziennego.

W przypadku wady postawy, której postęp jest nieunikniony (skoliozy idiopatyczne) osiągnięciem będzie spowolnienie jej progresji i zatrzymanie rozwoju wady na możliwym do osiągnięcia poziomie.

W przypadku, gdy nie uzyska się trwałej możliwości przyjmowania i utrzymywania przez dziecko skorygowanej postawy, osiągnięciem będzie uzyskanie jak najpoprawniejszej postawy dającej możliwie jak najmniejsze upośledzenie ogólnego funkcjonowania organizmu (a zwłaszcza aparatu ruchu) i możliwie jak najlepsze poprawienie wyglądu dziecka.

Zajęcia z gimnastyki artystycznej z elementami gimnastyki korekcyjnej odbywać się będą 1 w tygodniu dla 2 grup 15 osobowych - przez 2 godziny na sali gimnastycznej w Pietrzykowicach oraz na sali gimnastycznej ZSO w Łodygowicach Górnych.

Powyższe zajęcia prowadzone są dla dzieci, młodzieży z klas I - VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum z dostosowaniem się do wieku i umiejętności uczestników.

Harmonogram zajęć:

Zajęcia karate z elementami gimnastyki korekcyjnej
Łodygowice Górne Pietrzykowice
I gr: wtorek 15.30 - 16.30 I gr: piątek 15.30 - 16.30
II gr: wtorek 15.30 - 16.30 II gr: piątek 16.30 - 17.30
Zajęcia z gimnastyki artystycznej z elementami gimnastyki korekcyjnej
Łodygowice Górne Pietrzykowice
I gr: wtorek 17.30 - 19.30 I gr: poniedziałek 17.00 - 19.00

Zajęcia prowadzą:

Karate- Bogusław Hutman-Wilczek
Karate
Bogusław Hutman-Wilczek
Gim. artystyczna- Jadwiga Gołda
Gim. artystyczna
Jadwiga Gołda
Gim. korekcyjna- Danuta Ostrowska
Gim. korekcyjna
Danuta Ostrowska
powrót »
Logo Ministerstwo Sportu i Turystyki
Logo 
			PFRON
Logo Śląski Urząd Marszałkowski
Logo Starostwo Powiatowe w Żywcu
Logo Gmina Łodygowice
Logo Gmina Wilkowice

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net
strzałka do góry 5.6.38