ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych
Strona Główna » Programy » Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych

Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych

Finansowane ze środków:

PFRON

Partner wydarzenia:

Tauron

Organizator:

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Termin realizacji zadania: od 01.04.2018 r.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne o orzeczonym stopniu niepełnosprawności umiarkowanym i znacznym narządu ruchu, oraz z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz słuchu.

Rekrutacja odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. Uczestnik programu będzie poddany badaniu lekarskiemu, które określi wskazania i przeciwwskazania do prowadzenia odpowiedniej rehabilitacji jak i przydzieleniu do danej aktywności ruchowej. Wśród beneficjentów znajdą się osoby zamieszkałe w powiatach województwa śląskiego. Do rekrutacji zostaną użyte lokalne media w postaci prasy (kurier radia Bielsko, Dziennik Zachodni), radia (Radio Bielsko) oraz stron internetowych (www.zywiec.powiat.pl,www.super-nowa.pl, www.lodygowice.pl, www.eurobeskidy.org.pl).

Zakładany cel: zajęcia, mające na celu korzyści zdrowotne i jednocześnie umożliwienie uczestnictwo w zajęciach osobom o zróżnicowanym poziomie sprawności. Uzyskamy to poprzez adaptację ćwiczeń i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu..

W ramach programu możliwe będzie korzystanie z:

  • Kinezyterapii indywidualnej - w skład, której wchodzi praca z terapeutą, ćwiczenia w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego (ćwiczenia w odciążeniu, z obciążeniem).
  • Kinezyterapii grupowej – zajęcia w grupach na sali gimnastycznej takie jak Pilates, ćwiczenia na matach z przyrządami, ćwiczenia wzmacniające oraz poprawiające zakres ruchomości, fitness, Nordic Walking (zajęcia w  terenie dostosowane do danego stopnia niepełnosprawności).
  • Fizykoterapii – w skład, której wchodzą zabiegi z elektroterapii, magnetoterapii, terapii ultradźwiękami, laseroterapii, światłoterapii - lampa Sollux, terapii Avaco, krioterapii miejscowej – nadmuch ciekłym azotem.
  • Masaż suchy (leczniczy, klasyczny) mający na celu zwiększenie funkcjonalności części ciała objętych dysfunkcją, łagodzenie dolegliwości bólowych, masaż Aquavibron (masaż wibracyjny) oraz masaż pneumatyczny BOA wykorzystywany w terapii leczenia obrzęków.
  • Zajęcia na basenie mające na celu koordynowanie sprawności ruchowej uczestników. Zajęcia odbywają się na pływalni "Aqua" w Bielsku-Białej.

Zabiegi wykonywane będą przez specjalistów fizjoterapii.

Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt pod numerem telefonu:(33) 862 31 98,
e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia.

powrót »
strzałka do góry