ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Sekcja pływacka
Strona Główna » Sport » Sekcje sportowe » Pływanie

Sekcja Pływacka

mgr Jarosław Wójcik
Prowadzący:
mgr Jarosław Wójcik
mgr Marcin Mokry
Prowadzący:
mgr Marcin Mokry
mgr Patryk Imielski
Prowadzący:
mgr Patryk Imielski
Ewa Handerek
Opiekun grup:
Ewa Handerek

Zajęcia pozalekcyjne z nauki pływania zorganizowane są częściowo odpłatne dla młodzieży i dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy Łodygowice. Uczestnikami lekcji są uczniowie od IV klasy podstawowej oraz gimnazjaliści.

Celem zajęć jest nauka i doskonalenie umiejętności pływania stylami:

  • kraulem na grzbiecie;
  • kraulem na piersiach;
  • klasycznym;
  • motylkowym

Wykwalifikowana kadra oraz jedna z lepszych pływalni COS w Szczyrku stwarzają optymalne warunki do realizacji zajęć. Różnorodność form i metod nauczania podnosi atrakcyjność nauki pływania.

Osoby regularnie uczęszczające na basen łatwiej osiągają wyznaczone cele, są samodzielne, silniejsze i mniej chorują. Pływanie nie tylko pozwala wzmocnić wszystkie grupy mięśni i utrzymać prawidłową postawę, ale wyrabia w młodym człowieku takie cechy, jak systematyczność, odpowiedzialność, odwagę oraz zdyscyplinowanie. Nauka pływania to również zapoznanie się z zasadami bezpiecznego korzystania z pływalni oraz akwenów wodnych.

Oprócz nauki i doskonalenia młodzież rywalizuje podczas corocznych zawodów letnich i zimowych pływackich organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Zawody te dostarczają dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Wszyscy uczestnicy zawodów nagradzani są dyplomami oraz medalami.

powrót »
strzałka do góry