ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych
Strona Główna » Programy » Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych – Prowadzenie trzech sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych

Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych – Prowadzenie czterech sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych

Finansowane ze środków:
Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
PFRON
Organizator:
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Kontynuujemy nabór do sekcji sportowych, którego celem jest nabywanie coraz większej samodzielności w różnych sferach życia w zależności od potrzeb za pomocą szeroko pojętej rehabilitacji, poprzez sport oraz popularyzacje sportu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W naszej ofercie znalazły się następujące dyscypliny sportu:

  • Tenis stołowy- jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym, ale też emocjonalnym. Regularne zajęcia odbywające się na hali sportowej w Łodygowicach pomagają w rozwijaniu inteligencji, poprawie koordynacji ruchowej i budowaniu świadomości własnego ciała.
  • Szachy- królewska gra od wieków pozostaje wielkim świadectwem kunsztu intelektualnego. Podczas wieczornych treningów organizowanych w siedzibie naszego Stowarzyszenia uczestnicy mogą kształtować osobowość oraz stymulować rozwój emocjonalny i intelektualny.
  • Ciężary- zawodnicy kwalifikujący się do uprawiania podnoszenia ciężarów (wyciskanie sztangi leżąc), to osoby po amputacjach, z uszkodzeniami rdzenia kręgowego oraz innymi schorzeniami narządu ruchu. Regularne uprawianie podnoszenia ciężarów wpływa na poprawę gorsetu mięśniowego osób niepełnosprawnych. Jest więc doskonałym elementem rehabilitacji. Do dyspozycji beneficjentów jest dostępna siłownia w siedzibie Stowarzyszenia.
  • Pływanie- Pływanie należy do tej samej grupy aktywności fizycznej, co bieganie czy jazda na rowerze. Jest treningiem aerobowym, czyli takim, podczas którego mięśnie otrzymują dużą dawkę tlenu niezbędnego do spalania zapasów energii. Ruch w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, odciąża kręgosłup.

W zajęciach uczestniczą osoby z upośledzonym narządem ruchu. Nad sprawnym działaniem sekcji czuwają wykwalifikowani trenerzy, doświadczeni w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Uprawianie sportu w sekcjach sportowych przyczynia się do włączania społecznego osób niepełnosprawnych, oraz poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt pod numerem telefonu:(33) 862 31 98,
e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia.

Finansowane ze środków:

Powiat Żywiecki
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Gminy Łodygowice

Sponsor:

Ksse
powrót »
strzałka do góry